KBMA_Logo_web_white

Dažniausiai užduodami klausimai

Informacija apie renovaciją ir kitus klausimus

Daugiabučiai kurie yra pastatyti iki 1993 metų, jų inžinėrinės sistemos dažniausiai yra susidevėjusios, nesandarios namo siūlės, stogas praleidžia šilumą, o dažnu atveju ir vandenį. Sena šildymo sistema veikia neefektyviai, netolygiai paskirsto šildymą per aukštus, ko pasekoje pusė namo kaista, pusė – šala, o sąskaitos už šildymą yra aukštos.

Renovacija padės sumažinti netik šildymo sąskaitas, bet ir palaikys komfortišką temperatūrą butuose, pagerins gyvenimo kokybę, pasikeis estetinis namo vaizdas, pakils turto vertė bei sumažės poveikis aplinkai.

Trijų būtų ir daugiau gyvenamieji namai, kurie yra pastatyti iki 1993 metų.

Stogo šiltinimas, fasadinių sienų šiltinimas, ventiliacijos sistema (pasirinktinai papildomai – rekuperatoriai), bendra daugiabučio namo elektros sistema,  šildymo ir karšto vandens sistema, šalto vandens vamzdynas ir buitinės nuotekos (nėra suteikiama valstybės parama), laiptinių remontas (nėra suteikiama valstybės parama), balkonų remontas, langų keitimas ir durų keitimas.

Tai pirminis ir vienas iš svarbiausių renovacijos reikalavimų – kokybiškai ir tinkamai parengtas investicinis planas, kuris ruošiamas pagal energinio naudingumo sertifikatą bei daugiabučio namo techninių apžiūrų išvadas. Investicinio plano kokybė labai svarbi, nes nuo to priklauso tolimesnė techninio darbo projektavimo užduotis. Svarbiausia – nurodyti tikslius kiekius, labai svarbu suderinti renovacijos kainą.

Energetinis sertifikavimas – tai procesas, kurio metu yra nustatomas pastato energijos suvartojimas. Kiekvienam pagal reglamentą įvertintam pastatui yra skiriama tam tikra energetinio naudingumo klasė (nuo A iki G) ir suteikiamas energinio naudingumo sertifikatas.

Renovacijos trukmė įskaitant dokumentacijos parengimą trunka apie 2 metus.

Pirmiausia, daugiabučio namo administratoriui turėtų būti pateikta savivaldybes išduota pažyma, dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos, apmokant kreditą ir palūkanas. Tada namo administratorius apie tai, jog kreditą ir palūkanas padengs savivaldybė, informuos banką.

Socialiai remtiniems asmenims renovacijos įmokos padengiamos 100 proc., tačiau tokiu atveju, būtina dalyvauti namo gyventojų balsavime dėl renovacijos ir pritarti namo modernizavimui.

Taip, galima grąžinti anksčiau, sutaupant didžiąją dalį palūkanų.

Neradote atsakymo į jums rūpimą klausimą? Klauskite!

Jei neradote Jums reikalingų atsakymų ar norite užsiregistruoti nemokamai konsultacijai, parašykite ir su Jumis susisieksime.