Apželdintas daugiabučio namo stogas – misija įmanoma?

Visame pasaulyje apželdinti pastatų stogai sparčiai populiarėja. Ir nors mūsų šalyje šį sprendimą gyventojai tebesutinka įtariai, praktika rodo, kad apželdinti galima ne tik biurus ar komercines patalpas, tačiau ir daugiabučių namų stogus. Kokia to nauda? Ar šį sprendimą gali pasirinkti gyventojai, nusprendę modernizuoti savo senos statybos daugiabutį namą? Apie tai šiandien KBMA specialistai ir pasakoja.

Didžiulė nauda klimatui

Jokia ne naujiena, kad besiplečiant miestams vis mažiau vietos lieka žaliesiems plotams. Tokiu būdu kenčia visi – gamta, gyvūnijos pasaulis ir net mes, žmonės. Nykstant žaliesiems miestų plotams keičiasi vietinis mikroklimatas, mat oras darosi užterštas, o temperatūra didėja. Tokiu būdu kiekvienas iš mūsų kvėpuoja sausesniu oru.

Vis tik pasaulyje šiai problemai spręsti naudojamas išmanus būdas – apželdinami pastatų stogai ar sienos, o tokiu būdu kompensuojamas prarastas žaliasis plotas.

Pagal stogo specifiką išskiriami du žaliųjų stogų tipai – intensyvus ir ekstensyvus. Pastarasis – gerokai paprastesnis, nereikalaujantis nuolatinės priežiūros. Svarbu ir tai, kad šis apželdinimo būdas – pigesnis. Intensyvus stogo apželdinimas yra sudėtingesnis, brangesnis ir reikalaujantis atidesnės priežiūros.

Privalumai, kuriuos įvertins ir gyventojai

KBMA specialistai pastebi, kad žalieji stogai naudą teikia ne tik gamtai, tačiau ir patiems gyventojams. Toks stogas pagerins pastato šilumos bei garso izoliaciją, drėkins orą.

Svarbu ir tai, kad gyventojams nusprendus įsirengti saulės elektrinės modulius, jie ant žaliojo stogo veiks žymai efektyviau. Specialistai teigia, kad vėsesnė tokio stogo temperatūra padeda padidinti modulių darbo intensyvumą. O tai reiškia, kad gyventojai galės džiaugtis didesniu kiekiu pagamintos elektros energijos.

Apželdinimas prailgina ir paties stogo sistemos eksploatavimo laiką, mat apsaugo hidroizoliaciją nuo tiesioginio aplinkos poveikio. Tačiau tokį stogą būtina tinkamai prižiūrėti, dažnu atveju – įrengti laistymo sistemą augalams.

Brangus malonumas

Nors dažniausiai apželdinti pastato stogą pasirenka naujos statybos objektų savininkai, įmanoma žaliąjį plotą ant stogų sukurti ir modernizuojant daugiabučius. Vis tik gyventojai turi žinoti, kad paramos tam Vyriausybė nesuteikia. Tokio stogo įrengimas yra brangesnis nei tradicinis, taip pat visas darbų procesas – žymai ilgesnis. Apželdinus stogą dažniausiai reikia nusiteikti ir tam, kad teks investuoti ir į laistymo sistemą.

Nutarus želdinti stogą reikia įvertinti ir tai, kad norint sodinti didesnius augalus neišeis apsieiti be sudėtingų stogo konstrukcijų, todėl visa projekto sąmata išaugs. Todėl patys gyventojai turėtų apsispręsti, ar nori investuoti į tokį stogą, įvertinti ilgalaikes tokio pasirinkimo naudas ir drauge priimti vieningą sprendimą.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.