KBMA_Logo_web_white

Būsto renovacijos – modernaus miesto ateitis

Svajonių Kaunas – koks jis? Tai – miestas, kuriame kiekvienas gyventojas jaučiasi gerai, kuriame norisi ne tik dirbti, tačiau ir leisti laisvalaikį bei džiaugtis jaukiais ir moderniais namais. Ir nors gali atrodyti, kad šiuos tikslus pasiekti sudėtinga, mat daugybė gyvenamųjų daugiaaukščių namų šiame mieste tebėra itin prastos būklės, Kauno būsto modernizavimo agentūra keičia pasenusį požiūrį bei padeda gyventojams įvertinti visas renovacijos naudas. O kokios jos?

„Jei kalbant labai paprastai ir konkrečiai, tai renovuotų namų gyventojai džiaugiasi ne tik akivaizdžiai pagerėjusia gyvenimo kokybe. Juk namo estetinė išvaizda suteikia daug džiaugsmo! Taip pat gyventojai įvertina ir tai, kad renovavus jų namus akivaizdžiai padidėja ir turimo nekilnojamojo turto vertė, o taip pat juos džiugina ir mažesnės kiekvieną mėnesį gaunamos sąskaitos. Skaičiuojama, kad renovavus namą gyventojams net iki 70 proc. sumažėja išlaidos už šildymą, o taip pat net iki 80 proc. išleidžiama mažiau daugiabučio priežiūros išlaidoms“, – privalumus vardija Kauno būsto modernizavimo agentūros vadovė Ieva Šakalienė ir priduria, kad renovuotas namas – tvaresnis, o tai labai svarbu šių dienų kontekste, siekiant tausoti gamtą.

Ji pasakoja apie tai, ką kasdien veikia agentūros specialistai, kokią didžiausią prasmę jie mato savo darbe bei kaip jiems sekasi šviesti gyventojus apie renovacijos naudą ir privalumus.

Nuolatinis gyventojų informavimas – tiesiog būtinas

Svarbiausias Kauno būsto modernizavimo agentūros tikslas – gerinti Kauno miesto mikrorajonų gyvenamąją aplinką. Įstaigos vadovė I. Šakalienė paaiškina, kad specialistai kasdien deda daugybę pastangų siekdami esminio pokyčio renovacijos srityje. O tam reikia nuolat šviesti, skatinti ir įtikinti renovacijos nauda namų savininkus.

„Mes esame tam, kad skatintume greitesnius bei efektyvesnius renovacijos procesus. O siekiant šio tikslo yra būtina nepertraukiama, nuolatinė ir išsami komunikacija su gyventojais. Juk renovacija bene kiekvienam atrodo labai sudėtinga. Ką reikia padaryti, norint savo name ją inicijuoti? Kur kreiptis? Kiek tai kainuos bei kokios šiuo metu egzistuoja galimybės pasinaudoti parama? Tai – vieni dažniausių klausimų, kuriuos girdime kasdien, atsakydami į gyventojų užklausas, bendraudami su jais telefonu, o taip pat ir nuolat rengdami informacinio pobūdžio susitikimus“, – pasakoja įstaigos atstovė.

Anot jos, kvaili klausimai tiesiog neegzistuoja. Agentūros specialistai supranta, kad sprendimas renovuoti savo namą – labai svarbus. Todėl visa informacija ir yra pateikiama paprastai, suprantamai, o susitikimai su gyventojais rengiami atsižvelgiant į jų užimtumą. Susitikimų metu gyventojai gali užduoti visus rūpimus klausimus, į kuriuos yra atsakoma itin kantriai bei išsamiai.

Ne tik konsultacijos, tačiau ir dokumentų rengimas

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai ne tik informuoja miesto gyventojus apie energetinio efektyvumo didinimą, jo poreikį ir naudą.

„Taip pat kuriame ir skatiname kvartalinės, kompleksinės ir mažosios renovacijos skatinimo programas bei jas vykdome. Svarbu ir tai, kad, esant poreikiui, organizuojame daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto parengimą, jo įgyvendinimą“, – apie veiklos sritis kalba I. Šakalienė.

Pašnekovė sako, kad Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai organizuoja ir daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) projektų finansavimą, o taip pat – projektavimo, ekspertinės, rangos  darbų, rangos darbų techninės priežiūros paslaugų pirkimą viešojo pirkimo būdu.

„Atliekame ir rangos darbų koordinavimą, teikiame prašymus finansuotojui dėl rangos darbų finansavimo kredito lėšomis. Organizuojame statybos rangos darbų užbaigimą, dokumentų parengimą, o taip pat rengiame bei teikiame ir prašymus Valstybės paramai gauti“, – teigia įstaigos vadovė.

Ji pabrėžia ir tai, kad pokyčiams pasiryžę kauniečiai tampa realiais pretendentais gauti miesto finansavimą, kurio dėka gali nemokamai susitvarkyti namų grupės lauko erdves. Šiuo metu Kauno savivaldybė biudžeto lėšomis pasirengusi finansuoti visas rekreacinių erdvių tvarkymo ir kūrimo lėšas. O visame šiame procese gyventojams ir padeda Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai.

Džiaugiasi dirbdami vardan gero tikslo

Šiuo metu Kaune pastatyta apie 4800 daugiabučių. Juose gyvena net apie 70 proc. visų miesto gyventojų. Dauguma šių daugiabučių – penkių ar devynių aukštų, dominuoja plytų mūro bei gelžbetonio plokščių konstrukcijų namai. Daugiausia šių namų pastatyti iki 1993 metų.

„Turbūt nereikia nė aiškinti, kad tokie namai nėra nei estetiškai išvaizdūs, nei energetiškai efektyvūs. Modernizuoti juos reikia ir šis poreikis auga kasdien. Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai savo darbe mato didžiulę prasmę ir naudą. Juk mes esame tie, kurie šviečia, supažindina ir padeda visame, kartais tikrai nelengvame, renovacijos procese“, – nurodo pašnekovė.

Ji skatina visus kauniečius drąsiai kreiptis į agentūros specialistus, kurie įvertins jų individualią situaciją, suteiks visą informaciją bei atsakys į klausimus.

Daugiau informacijos: www.kbma.lt. Rūpimais klausimais konsultuoja KBMA specialistai tel. +370 649 48 495 arba e. paštu info@kbma.lt.

Žymos:

Dalintis: