KBMA_Logo_web_white

Daugėja aktyvių kauniečių, kurie svajoja apie nemokamai sutvarkytą gražesnę namų aplinką: kiekvieną savaitę organizuojami nauji susitikimai

Nutarę atnaujinti savo daugiabučius arba tai jau padarę kauniečiai šiuo metu gali pasinaudoti galimybe visiškai nemokamai atnaujinti ir visą aplinką, esančią prie namų grupės. „Šilti namai – jaukūs kiemai“ – tokiu šūkiu Kaunas inicijuoja programą „(R)evoliucija“. Naujai suformuotos automobilių stovėjimo aikštelės, nauji pėsčiųjų takai, daugiau apšvietimo. Tai – tik keletas privalumų, galinčių užtikrinti didesnį komfortą gyventojams.

Vis tik natūralu, kad gyventojai turi įvairiausių klausimų, susijusių su renovacija bei galimybe nemokamai susitvarkyti lauko erdves. Siekiant atsakyti į visus gyventojų klausimus, norint išsklaidyti tebevyraujančius mitus apie renovaciją bei skatinant aktyvesnį daugiabučių namų modernizavimą, Kauno būsto modernizavimo agentūros atstovai kiekvieną savaitę rengia naudingus susitikimus su gyventojais.

Informacinio pobūdžio susitikimai

Kauno būsto modernizavimo agentūros atstovai susitikimus su gyventojais organizuoja nuo šių metų pradžios. Anot agentūros specialistų, šių susitikimų nauda – akivaizdi. Jų metu gyventojams pateikiama svarbi informacija ne tik apie pačią namų renovaciją, tačiau ir apie programą „(R)evoliucija“. Gyventojų patogumui Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai pasikalbėti pakviečia vakare, po darbo valandų.

Agentūros atstovai pastebi, kad gyventojai džiaugiasi galimybe susitikti gyvai ir paklausti jiems rūpimų dalykų. Specialistams neretai tenka pastebėti, kad kauniečiai nebūna gerai susipažinę su renovacijos naudomis, nežino ir apie galimybę nemokamai susitvarkyti lauko erdves. Jiems įdomu, kaip gali pasikeisti namų grupės lauko aplinka, kaip gali būti efektyviai suvaldyta pašalinių transporto priemonių grūstis, pavyzdžiui, miesto lėšomis įrengiant kelio užtvaras.

Skeptiškai nusiteikę gyventojai neretai apsigalvoja

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai įsitikinę, kad susitikimų metu labiausiai „išlošia“ gyventojai, kurie būna pasiruošę daug klausimų, stengiasi išsamiai išsiaiškinti situaciją ir būtent jų namų grupės galimybes. Susitikimų metu agentūros atstovai suteikia galimybę pasisakyti visiems norintiems, išklauso jų nuogąstavimus bei atsako į rūpimus klausimus.

Pasitaiko ir tokių situacijų, kuomet į susitikimus gyventojai atvyksta nusiteikę neigiamai, tačiau jų nuomonė pasikalbėjus su specialistais pasikeičia. Dažniausiai nuomonė pasikeičia, kuomet agentūros atstovai paneigia įvairius gandus ir įsišaknijusius mitus apie renovaciją. Svarbu ir tai, kad agentūros atstovai gyventojams paaiškina, kad nusprendus renovuotis namus ar tai jau padarius ir norint dalyvauti programoje „(R)evoliucija“ bus atsižvelgiama į daugumos norus ir poreikius, viso proceso metu gyventojai turės galimybę bendradarbiauti su specialistais. Vis tik namų grupės gyventojai privalės komunikuoti ir vieni su kitais, ieškoti visiems priimtinų sprendimų. Todėl jei ir yra neigiamai nusiteikusių gyventojų, tai tikrai nereiškia, kad jų – dauguma ir pasikeitimai neįmanomi.

Susitikimus Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai rengia tiek nerenovuotų namų gyventojams, tiek ir jau renovuotų, kurie nori dalyvauti miesto programoje ir nemokamai susitvarkyti lauko erdves.

Reali pagalba bendrijų pirmininkams ir visiems gyventojams

Daugiabučių bendrijų pirmininkai privalo periodiškai informuoti savo atstovaujamų namų butų ir kitų patalpų savininkus apie tuo metu aktualias daugiabučių renovacijos galimybes. Daugiabučio renovacija –  ne vienų metų procesas, kuriame svarbus gyventojų suvienijimas. Taip pat, specialistai įsitikinę, labai svarbus yra gyventojų kaitos klausimas. Jei vienais metais žmonės nepritarė daugiabučio renovacijai, tai kitais metais pati gyventojų sudėtis jau gali būti pasikeitusi tiek, kad bus galima priimti šiuos sprendimus. Žinoma, nuolat kinta ir valstybės siūlomos renovacijos sąlygos.

Aktualios informacijos pateikimas reikalauja nuolatinio žinių atnaujinimo, o tai gali būti sudėtinga padaryti daugiabučių namų pirmininkams. Paprastai jie būna tikrai užsiėmę žmonės, kurie gyvenime užsiima daugeliu dalykų.Ne mažiau svarbus yra ir pasitikėjimo klausimas. Atsitinka taip, kad žmonės nori išgirsti objektyvią informaciją iš pašalinių žmonių.

Dėl šios priežasties Kauno būsto modernizavimo specialistai gali pateikti gyventojams aktualią informaciją, organizuoti bei administruoti daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimą.

Daugiabučio renovacija nėra lengvas sprendimas. Tačiau reikia prisiminti ir tai, kad renovacijai nėra tinkamo laiko, o sėkmingus renovacijos projektus lemia žmonių suvokimas, kad jie nori gyventi šilčiau, gražiau ir patogiau.

Turite klausimų? Norite, kad įvertintumėme konkrečią jūsų namų grupės situaciją? Susisiekite: info@kbma.lt

O kokius populiariausius mitus Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistams nuolat tenka paneigti? Apie tai – kituose mūsų pranešimuose.