KBMA_Logo_web_white

Daugiabučių namų kiemų apšvietimas užtikrina saugesnį ir kokybiškesnį gyventojų gyvenimą: ką reikia daryti, norit inicijuoti apšvietimo įrengimą?

Kiekvienas daugiabučio namo gyventojas yra atsakingas ne tik už savo asmeninį nekilnojamąjį turtą, tačiau ir už aplinką, kurioje gyvena. Ir vis tik neretai pamirštama rūpintis laiptine, daugiabučio namo kiemu, ar net apšvietimu, kuris yra būtinas siekiant ne tik sukurti gražesnę aplinką, tačiau ir norint gyventi saugiai.

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai pastebi, kad kauniečiai dažnai nė neįsivaizduoja, kad kiemo apšvietimo įrengimas nereikalauja nei didelių investicijų, nei laiko. Vis tik norint kieme įsirengti ekonomišką, praktišką ir išties apgalvotą apšvietimą, būtinas gyventojų iniciatyvumas. Kodėl? Tai yra svarbu, nes neretai namo administratorius nė nežino, kad gyventojai pageidauja įsirengti apšvietimą ar nori jį atnaujinti.

Svarbu kreiptis į namo administratorių

Pastebima, kad dauguma senos statybos daugiabučių namų kiemų nebeatitinka šiuolaikinių gyventojų poreikių. Ir tai susiję ne tik su duobėtais keliais bei neprižiūrimais želdiniais. Viena didžiausių problemų – apšvietimo nebūvimas arba apšvietimas, kuris yra suprojektuotas nelogiškai.

Tačiau tai – kiekvieno namo gyventojų iniciatyvumo ir požiūrio klausimas. Įsirengti patogų apšvietimą nėra privaloma, tačiau tai padarius gyvenimas tampa žymiai patogesnis ir saugesnis.

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai, norintiems įsirengti namo kieme apšvietimą, pataria kreiptis į savo namo administratorių. Būtent administratorius ir turi suorganizuoti norimus darbus, padėti apšvietimą įsirengti priimtiniausia kaina.

Apšvietimas – saugesniam gyvenimui

Tamsoje nėra jauku nei grįžti po darbo namo, nei vedžioti savo keturkojį. Dėl tinkamo apšvietimo nebūvimo galima patekti ir į bėdą – nugriūti, užsigauti ar net stipriai susižaloti. Gyventojai, kurie įsirengia šiuolaikišką apšvietimą labai džiaugiasi – jiems nebereikia tamsoje ieškoti raktų, einant vakare namo šviesti kelio mobiliuoju telefonu ir pergyventi dėl savo saugumo.

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai pabrėžia, kad apšvietimo įrengimas tikrai nėra brangus malonumas. Dažniausiai vienam butui tai atsieina vos keletą eurų. Todėl nereikia vadovautis mitais, kad norint įsirengti apšvietimą teks pakloti ne vieną šimtą eurų.

Ragina būti aktyviems ir domėtis

Apšvietimą daugiabučio namo kieme galima įsirengti ar susitvarkyti savarankiškai, pageidaujant gyventojams. Tačiau taip pat Kauno miesto gyventojai gali dalyvauti ir programoje „(R)evoliucija“.

Grupei daugiabučių nutarus atnaujinti (modernizuoti) namus, miestas savo lėšomis įsipareigoja sutvarkyti visą aplinką – nuo įvažų, šaligatvių, parkavimo vietų iki žaliųjų plotų ir laisvalaikio erdvių. Vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, nauji pėsčiųjų takai, daugiau apšvietimo – tik keletas privalumų didesniam gyvenimo komfortui.

Naujoji programa suderina darnaus miesto vystymosi tendencijas su kauniečių poreikiais.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.