KBMA_Logo_web_white

Kauno būsto modernizavimo agentūros atstovai patirties sėmėsi tarptautinėje parodoje Estijoje

Apie tarptautinę konferenciją „Forum Wood Building Baltic“ turbūt yra girdėję visi statybų sektoriuje dirbantys profesionalai. Tai – neeilinis renginys, kasmet suburiantis architektus, statybų inžinierius, rangovus bei dizainerius. Šiais metais Estijoje vykusioje parodoje apsilankė ir Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai. Jie turėjo galimybę ne tik susipažinti su inovatyviausiomis šiuolaikinėmis medienos inovacijomis statybų srityje, tačiau ir pasisemti žinių iš garsių pranešėjų bei praktikų.

Didelis dėmesys tvarumui bei gamtai

„Forum Wood Building Baltic“ – konferencija apie medinių pastatų architektūrinius bei inžinerinius sprendimus. Šiemet renginyje buvo pristatytos visos su medžiu susijusios inovacijos statybų sektoriuje: medžio pritaikymas aukštuminiams pastatams, medinių modulinių pastatų plėtra, medžio skydų pritaikomumas. Kauno būsto modernizavimo agentūros projektų vadovas Tautvydas Ginius pasakoja, kad parodoje pristatyti ir naujausi moksliniai tyrimai bei atliktos studijos.

„Statybų profesionalai daug dėmesio skyrė pranešimams apie medžio priežiūrą, jo ilgaamžiškumą. Buvo kalbama apie tai, kaip medis gali pasitarnauti renovuojant būstus. Mediniai renovacijos sprendimai, medinių pastatų projektavimo ir statybos procesų inovacijos, jų priežiūra – temos, kurios sulaukė tikrai daug susidomėjimo. Įsitikinome, kad gamykloje pagaminti mediniai skydai yra ne tik itin kokybiški, bet ir ekologiški, sandarūs bei tvarūs“, – teigia T. Ginius.

Anot jo, įdomu buvo išvysti ir prieš šešerius metus renovuotą daugiabutį Estijoje, pasivaikščioti po jo patalpas, pamatyti jame atliktus techninius sprendimus. Vienas jų – renovacijos dėka net 5 kvadratiniais metrais padidintos gyvenamosios patalpos.

„Daug išgirdome ir apie tvarumą. Juk svarbu ne tik pastatai, jų modernumas, tačiau ir miestuose kuriami žalieji plotai, išsaugota gamta. Šiuolaikiškas būstas – taupantis, tvarus ir ilgaamžis“, – pabrėžia pašnekovas.

Grįžo su naujomis idėjomis bei dar didesne motyvacija

Parodoje buvo galima išgirsti ir apie skydinę renovaciją bei jos privalumus. Kauno būsto modernizavimo agentūros pardavimų vadybininkas Nojus Krasnauskas teigia, kad tokia renovacija – greitesnė ir tvaresnė.

„Kadangi skydinei renovacijai dažniausiai naudojami mediniai skydai, ji laikoma draugiškesne aplinkai. Renginio metu taip pat galėjome iš arti pamatyti, kaip ateityje statybų sektoriuje galės būti įdarbintas dirbtinis intelektas, išgirdome ir pozityvias profesionalų ateities prognozes“, – sako specialistas.

N. Krasnauskas džiaugiasi, kad Kauno būsto modernizavimo atstovai turėjo galimybę apsilankyti šiame tarptautiniame renginyje. Tai – ne tik galimybė daugiau sužinoti, tačiau ir šioks toks įpareigojimas ir Kaune toliau diegti modernias bei tvarias būsto modernizavimo idėjas.

Dalintis: