KBMA_Logo_web_white

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai dalyvavo konferencijoje apie tvarią statybą ir daugiabučių transformacijas

Praėjusią savaitę Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai dalyvavo Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Aplinkos ministerijos organizuotoje konferencijoje „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Jos metu dalyviai drauge su savo srities profesionalais turėjo progą aptarti tvarios statybos galimybes, sužinoti daugiau apie daugiabučių transformacijos gerąsias praktikas užsienio šalyse, pasigilinti į skydinės renovacijos galimybes bei naudas.

Konferencijoje buvo kalbama ir apie strateginius sprendimus bei technologijas, analizuotas ir statinių informacinio modeliavimo metodologijos (BIM) taikymas skydinės renovacijos projektuose. Taip pat dalyviai galėjo geriau susipažinti su techniniais ir organizaciniais skydinės renovacijos sprendimais.

Konferencija – galimybė pagilinti žinias net šios srities specialistams

Puiku tai, kad šioje konferencijoje itin daug dėmesio buvo skiriama gerosioms užsienio praktikoms. Kauno būsto modernizavimo agentūros pardavimų vadovė Ieva Šakalienė nurodo, kad renginyje išsamiai apžvelgta tvarios statybos ir daugiabučių transformacijos geroji praktika Prancūzijoje, o taip pat pristatyta ir holistinė daugiabučių mikrorajonų renovacija.

„Patirties pasisemti galėjome iš užsienio ekspertų, o tai – puiki proga pagilinti žinias, apgalvoti, kokius sprendimus pritaikyti galėtume ir Lietuvoje. Naudinga buvo išgirsti ir Aplinkos valdymo agentūros direktoriaus pranešimą apie skydinės renovacijos galimybių ir naudų spektrą“, – teigia I. Šakalienė.

Konferencijoje buvo suorganizuota ir diskusija apie skydinę renovaciją, o taip pat ir pristatytos skydinės renovacijos technologijos, techniniai ir organizaciniai skydinės renovacijos sprendimai Europos Sąjungoje.

„Daug dėmesio renginyje buvo skirta statinių informacinio modeliavimo metodologijos (BIM) taikymui skydinės renovacijos projektuose, diskutuota ir apie skydinės renovacijos iššūkius bei lūkesčius“, – sako vadovė.

Anot jos, itin naudinga ir konferencijoje vykusi diskusija „Skydinė renovacija – naujas senų pastatų renovacijos būdas“. Taip pat puiku tai, kad dalyviai turėjo galimybę renginio pabaigoje individualiai pasikonsultuoti, užduoti ekspertams rūpimus klausimus.

Patirtį pritaikys bendraujant su kauniečiais

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai įsitikinę – žinių niekada nebus pernelyg daug. Todėl šioje konferencijoje išgirstą vertingą informaciją jie nekantrauja pritaikyti kasdieniniame darbe.

„Natūralu, kad bendraujant su miesto gyventojais kasdien atsakome į pačius įvairiausius klausimus. Juk mes ir esame tam, kad galėtume suteikti pagrįstą, objektyvią ir aiškią informaciją. Todėl esu garantuota, kad šioje konferencijoje išklausytą informaciją pritaikysime ir kasdieniniame savo darbe“, – džiaugiasi Kauno būsto modernizavimo agentūros pardavimų vadovė.

Ji tikisi, kad ateityje tokio pobūdžio renginių bei konferencijų Lietuvoje tik daugės.