KBMA_Logo_web_white

Virš 100 Kauno miesto mokinių daugiabučių kiemų tvarkymo idėjomis pasidalino konkurse „(R)evoliucija“: patys kūrybingiausi apdovanoti ir vertingais prizais

Kauno būsto modernizavimo agentūra ir Kauno švietimo inovacijų centras šį pavasarį paskelbė organizuojantys neeilinį konkursą. Kauno miesto mokinius šios dvi organizacijos pakvietė piešti, braižyti ar kompiuterinių programų pagalba modeliuoti ateities Kauno miesto daugiabučių namų kiemus. Pagrindinis organizatorių išsikeltas konkurso tikslas buvo skatinti dalyvius mąstyti kūrybiškai bei visuomeniškai, o taip pat ir raginti juos spręsti aktualias problemas ir tiesiog išmokti geriau pažinti mus visus supančią aplinką. Kaip mokiniams sekėsi šiame konkurse? Tiesiog puikiai! Konkurse dalyvavo virš 100 mokinių, jie parengė virš 60 išskirtinių darbų. Šią savaitę konkurso nugalėtojai buvo pakviesti ir į jiems skirtą apdovanojimų šventę. O joje netrūko skanių užkandžių, padėkos žodžių, jaunųjų šokėjų pasirodymų bei aplodismentų patiems kūrybingiausiems Kauno miesto mokiniams. Visi vieningai sutarė, kad šis konkursas, tikimąsi, taps šaunia kasmetine tradicija.

Mokiniams svarbios inovacijos

Konkurse „(R)evoliucija“ mokinių darbai buvo suskirstyti į šešias grupes, pagal amžių. Mokiniai galėjo dalyvauti rengiant individualų ar bendrą klasės darbą, arba darbus kurti abiem konkurso kategorijoms. Apdovanoti buvo pirmų 3 vietų laimėtojai, o taip pat ir patys geriausi bendri klasių darbai. Konkursas suteikė galimybę išgirsti tuos, kurie nedalyvauja susirinkimuose, kuriuos bene kasdien rengia Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai. Konkurso prizų įteikimo ceremonija vyko Kauno švietimo inovacijų centre. Apdovanojimų ceremonijoje jauniesiems talentams dėkojo Kauno būsto modernizavimo agentūros vadovė Ieva Šakalienė, o Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė įteikė konkurso nugalėtojams diplomus ir padėkas.

„Juk kiekvienam žmogui labai svarbu būti išgirstam. Mokiniai – jokia ne išimtis. Dėl šios priežasties panorome išgirsti nuomonę tų, kurie ateityje gyvens atnaujintuose Kauno miesto kvartaluose. Juk būtent jie ir perims tai, kas šiuo metu yra kuriama“, – teigia vienas iš konkurso organizatorių, Kauno būsto modernizavimo agentūros atstovas Marius Kulikauskis.

Įdomu tai, kad Kauno miesto mokiniai projektuodami daugiabučių namų kiemus daug dėmesio skyrė žaliosioms zonoms ir poilsio aikštelėms. Daugelyje darbų buvo galima išvysti ir suprojektuotus saulės elektrinių kolektorius, elektromobilių įkrovimo stoteles, kelių aukštų automobilių stovėjimo aikšteles. Todėl galima teigti, kad jaunajai kartai labai svarbios inovacijos, jie prioritetą teikia moderniai aplinkai.

Ir visai natūralu, kad kiekvienas mokinio darbas – skirtingas ir savitas. Todėl Kauno inovacijų centras apdovanojimų renginyje pademonstravo ir virtualią darbų parodą. Būtent jos dėka mokiniai galėjo pamatyti ne tik savo, tačiau ir kitų dalyvių sukurtus darbus, pasisemti vertingų idėjų kitų metų konkursui.

Patiems kūrybingiausiems – smagūs prizai

Šis konkursas nebūtų buvęs įsivaizduojamas be gausaus būrio rėmėjų, kurie sutiko skirti šaunius prizus. Kūrybingiausi Kauno mokiniai išties džiaugėsi, mat šią vasarą galės leisti pramogaudami įvairiuose pramogų parkuose, lankydamiesi ekskursijose ar net su visa klase dalyvaudami edukacijose.

Konkurso organizatoriai dėkoja visiems rėmėjams: MB „Kauno gidas“, UAB „Trampolina“, „Hexa Cinema KAUNAS“, UAB „Uno Parks“, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui, Wake up“ parkui, UAB „Laipiojimas“, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui, Vytauto Didžiojo karo muziejui, Kauno IX forto muziejui, Nacionaliniam Kauno dramos teatrui. Organizatoriai kiekvienam rėmėjui taria didelį AČIŪ ir tikisi tolimesnio sėkmingo bendradarbiavimo.

Visi rėmėjai drauge sukūrė stebuklą ir padėjo šiam konkursui startuoti išties įspūdingai. Jie labai noriai norėjo prisidėti prie šios idėjos, jiems taip pat svarbus Kauno miestas ir jie tiki jo modernėjimo idėja. Puiku ir tai, kad vieni laimėtojai jau spėjo pasidžiaugti iškovotu prizu.

„Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos 4 C klasės mokiniai už aktyvų dalyvavimą laimėjo prizą – ekskursiją po Kauno senamiestį. Labai dėkojame MB „Kauno gidas“ projektų vadovei Liudai Vitkienei, kuri pravedė ekskursiją „Kauno senamiesčio paslaptys“. Mokiniai sužinojo daug istorinių faktų apie savo miestą“, – teigia Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos mokytoja Rūta Jasionienė.

Konkurso „(R)evoliucija“ laimėtojai:

Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos 4c mokinė Tėja Tamulytė savo amžiaus kategorijoje iškovojo 3 vietą. Jai padėjo pasiruošti mokytoja metodininkė Edita Miliušienė.

Kauno Petrašiūnų progimnazijos 4b klasės mokinė Lėja Stankūnavičiūtė savo amžiaus kategorijoje iškovojo 2 vietą. Pasiruošti jai padėjo vyresnioji mokytoja Ieva Zvicevičienė, kuri paskatino mokinę dalyvauti konkurse. 

Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos 4c mokinė Tėja Šeputytė savo amžiaus kategorijoje užėmė pirmąją vietą. Organizatoriai dėkoja jos mokytojai metodininkei Rūtai Jasionienei. Tėja iškovojo ne tik individualų prizą, tačiau buvo apdovanota ir MB „Kauno gidas“ nemokama ekskursija jos klasei po Kauno senamiestį. Ši klasė ypatingai aktyviai dalyvavo konkurse.

Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos 6 d klasės mokinė Rebeka Lenartavičiūtė savo amžiaus kategorijoje užėmė 3 vietą. Pasiruošti jai padėjo mokytoja metodininkė Ramunė Misiūnienė.

Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos 6 d klasės mokinė Smiltė Naraškevičiūtė savo amžiaus kategorijoje užėmė 2 vietą. Organizatoriai dėkoja ir jos mokytojai metodininkei Ramunei Misiūnienei.

Savo amžiaus kategorijoje pirmąją vietą užėmė Kauno Suzuki progimnazijos 5 a klasės mokinė Marija Augulytė. Pasiruošti jai padėjo mokytoja Žaneta Neringa Raškevičienė.

Savo amžiaus kategorijoje 3 vietą užėmė Kauno Jėzuitų gimnazijos 7 c klasės mokinys Mantas Globys. Organizatoriai dėkoja ir jo mokytojai Ritai Liubinienei.

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus 7d klasės mokinys Augustinas Dzindzilevičius savo amžiaus kategorijoje užėmė 2 vietą. Pasiruošti jam padėjo mokytojai ekspertai Robertas Andriuška ir Vaida Valatkienė.

Kauno Senamiesčio progimnazijos 8c mokinys Rokas Staneika savo amžiaus kategorijoje užėmė 1 vietą. Jį motyvavo ir padėjo vyresnioji mokytoja Jurgita Makarevičienė.

Kauno Maironio universitetinės gimnazijos 10 c klasės mokinys Paulius Pitkauskas savo amžiaus kategorijoje užėmė 3 vietą. Jam padėjo mokytoja metodininkė Jūratė Petrauskienė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos 10 g klasės mokinė Justė Indriuškaitė savo amžiaus kategorijoje užėmė 2 vietą. Jai padėjo mokytoja metodininkė Jolitai Grabliauskaitė. 

Kauno Maironio universitetinės gimnazijos 10 a klasės mokinė Gerda Ardzijauskaitė savo amžiaus kategorijoje užėmė 1 vietą. Jai padėjo mokytoja metodininkė Jūratė Petrauskienė. Gerda apdovanota ne tik individualiu prizu, tačiau taip pat ir MB „Kauno gidas“ įsteigta ekskursija jos klasei po Kauno Naujamiestį.

Kauno Maironio universitetinės gimnazijos 12 klasės mokinė Paulinos Karelytės pateiktas darbas savo amžiaus kategorijoje užėmė pirmąją vietą. Jai padėjo mokytoja metodininkė Jūratė Petrauskienė.

„Savo darbe vaizdavau daugiabučio, kuriame pati gyvenu, kiemą. Jis yra liūdnas, jame veiklos nėra nei vaikams, nei suaugusiems. Kadangi pati planuoju studijuoti architektūrą, pamaniau, kad šis konkursas – puiki proga pasitreniruoti. Savo darbe akcentavau modernius, šiuolaikiškus kiemo tvarkymo sprendimus, kurie turėtų būti aktualūs tiek jaunimui, tiek ir vyresniems žmonėms“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Paulina.

Renginio metu apdovanotos buvo ir dvi klasės. KTU Vaižganto progimnazijos

 6 b klasė ir mokytoja Ramunė Misiūnienė laimėjo apžvalginę ekskursiją Kauno Tado Ivanausko Zoologijos muziejuje.

Kauno Jėzuitų gimnazijos 7 c klasė ir mokytoja Rita Liubinienė iškovojo ekskursiją Kauno IX forto muziejuje.

Apdovanojimų ceremonijoje – naujųjų šokėjų pasirodymai

Konkurso organizatoriai didžiulį AČIŪ sako ir Kauno Miko Petrauskoscenos menųmokyklos mokiniams: Jaunei Vizbaraitei, Ainiui Praniui, Dominykai Sabeckytei ir Ugnei Paulikaitei. Jaunieji šokėjai apdovanojimų ceremoniją padėjo paversti ypatinga. Ačiū ir šiuos mokinius paruošusioms Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos mokytojoms Indrei Ivanauskytei ir Aistei Kavolienei.

Dalinamės ir virtualia mokinių darbų paroda: Kauno miesto mokinių kūrybinių darbų konkurso „(R)evoliucija“ virtuali paroda (youtube.com)