Daugiabučio namo atnaujinimas – viena geriausių ilgalaikių investicijų. Ji ne tik padidina gyvenimo komfortą, bet ir suteikia apčiuopiamą finansinę grąžą. Ir nors pradinė investicija modernizacijai gali atrodyti didelė, ilgainiui ji atsiperka per mažesnes šildymo sąnaudas, padidėjusią nekilnojamojo turto vertę ir geresnę gyvenimo kokybę.
Mažesnės šildymo sąnaudos
Ar žinojote, kad daugiabučio modernizacija leidžia sumažinti šilumos nuostolius ir šildymo išlaidas iki 50-70 proc.?
Senų daugiabučių sienos, stogas ir langai dažnai praleidžia daug šilumos. Po apšiltinimo ir šildymo sistemos modernizacijos sąskaitos už šildymą sumažėja bene perpus.
Įdiegus termostatinius ventilius ir automatinius šilumos punktus, šildymo sąnaudos optimizuojamos dar efektyviau.
Pavyzdžiui, jeigu vidutinės šildymo sąskaitos sename daugiabutyje sudaro 100 eurų per mėnesį, po renovacijos jos gali sumažėti iki 30–50 Eur per mėnesį. Per 10 metų gyventojas sutaupytų net 6000–8000 Eur.
Nekilnojamojo turto vertės augimas
Visai natūralu, kad modernizuotas daugiabutis tampa patrauklesnis pirkėjams ir nuomininkams. Specialistai teigia, kad būsto vertė po renovacijos gali išaugti 15–30 proc.
Gyventojai, parduodantys butą atnaujintame name, dažniausiai gali prašyti didesnės kainos nei kaimynystėje esančių nemodernizuotų namų butų savininkai. Renovuotas pastatas pritraukia daugiau pirkėjų, nes jie tikisi mažesnių išlaidų už komunalines paslaugas ateityje.
Pavyzdžiui, jei prieš renovaciją butas buvo vertas 70 000 Eur, po renovacijos jo kaina gali pakilti iki 85 000-90 000 Eur.
Valstybės kompensacijos ir finansavimo galimybės
Puiku tai, kad Lietuvoje gyventojai, kurie pasiryžta modernizuoti savo daugiabučio namą, gali pasinaudoti valstybės parama ir padengti dalį išlaidų.
Socialiai remtini asmenys gali gauti net 100 proc. kompensaciją už renovacijos darbus. Žmonėms, kurie gauna kompensaciją už šildymą, taip pat priklauso ir 100 proc. kompensacija namo atnaujinimui.
Taip pat būtina žinoti, kad išlaidos už modernizaciją gali būti išmokamos per 20 metų, todėl mėnesinė įmoka dažnai būna mažesnė už sutaupytas šildymo sąnaudas.
Mažesnės eksploatacinės išlaidos ir ilgesnis pastato tarnavimo laikas
Renovacija ne tik mažina sąskaitas už šildymą, bet ir padeda sutaupyti kitose srityse. Pavyzdžiui, nauja šildymo sistema sumažina katilų ir vamzdynų priežiūros išlaidas. Stogo ir fasado renovacija apsaugo nuo drėgmės, pelėsio ir brangių remonto darbų ateityje. Ilgainiui modernizuotas namas reikalauja mažiau remonto darbų, o gyventojams nereikia rūpintis didelėmis investicijomis pastato priežiūrai.
Daugiabučio namo modernizacija – protingas finansinis sprendimas tiek trumpuoju, tiek ir ilguoju laikotarpiu! Juk renovacija – ilgalaikė investicija, kurios privalumai išlieka dešimtmečius. Šios investicijos dėka ne tik sumažėja išlaidos už šildymą, bet ir padidėja turto vertė, pagerėja gyvenimo kokybė ir pavyksta išvengti brangių remonto darbų ateityje. Be to, valstybės parama leidžia sumažinti pradinį finansinį krūvį.
Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.