Šilti namai – jaukūs kiemai!
Kaunas pristato (R)evoliuciją.

Grupei daugiabučių nutarus atnaujinti (modernizuoti) namus, miestas savo lėšomis sutvarkys visą aplinką – nuo įvažų, šaligatvių, parkavimo vietų iki žaliųjų plotų ir laisvalaikio erdvių.

Vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, nauji pėsčiųjų takai, daugiau apšvietimo – tik keletas privalumų didesniam gyvenimo komfortui.

Naujoji programa padės suderinti darnaus miesto vystymosi tendencijas su kauniečių poreikiais.

 

Edit Content

Pirmiausia urbanistai įsiklausys į gyventojų bendruomenės lūkesčius ir idėjas. Visa tai bus išgryninta kūrybinėse dirbtuvėse. Pagal tai rengiama daugiabučių namų kvartalo ir gyvenamųjų teritorijų žemės sklypų formavimo bei aplinkos sutvarkymo schema.

Tik po to – įgyvendinami pagrindiniai programos etapai: formuojami sklypai, rengiami statinių projektai, atliekami realūs tvarkymo darbai.

SVARBU! Programoje kviečiami dalyvauti tik daugiabučius atnaujinę arba pastatų renovacijos sutartis jau sudarę gyventojai.

Programos etapai

Išklausomi programoje ketinančių dalyvauti gyvenamosios vietovės bendruomenių lūkesčiai, informacija surenkama ir susisteminama.

Išanalizavus daugiabučių namų grupės situaciją ir gyventojų pateiktą informaciją, specialistai organizuoja kūrybines dirbtuves.

Pagal pateiktas pastabas rengiama daugiabučių kvartalo ir gyvenamųjų vietovių teritorijų žemės sklypų formavimo ir namų aplinkos sutvarkymo schema. Ji derinama su gyvenamosios vietovės bendruomene.

Pastatus atnaujinę arba renovacijos sutartį pasirašę gyventojai teikia paraišką į programą (R)evoliucija ir pasirašo sutartį. Tuomet pagal patvirtintą schemą formuojamas daugiabučių namų grupės sklypas.

Rengiamas techninis projektas, numatant būsimą infrastruktūrą tvarkomoje teritorijoje: vaikų žaidimų, sporto ir laivalaikio erdvės, įvažos į kiemus, automobilių stovėjimo aikštelės, šaligatviai ir pėsčiųjų takai, želdynai, apšvietimas.

Miestas finansuoja visus aplinkos atnaujinimo ir naujų statinių bei dangų įrengimo darbus. Sveikiname, Jūs gyvenate jaukiai, šiuolaikiškai ir patogiai!

Pretenduoti į miesto paramą gali daugiabučių namų grupės/-ių butų ir kitų patalpų savininkai, kurie teisės aktų nustatyta tvarka (50 proc. +1) priims sprendimą dalyvauti programoje bei įgalios bendrojo naudojimo objektų valdytoją/-us atstovauti jų interesams tolimesniuose procesuose.

Previous slide
Next slide

Sovietinių kvartalų transformacijos urbanistinė studija

Kodėl verta renovuoti daugiabučius?

 

Kauno miesto savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų tvarkymo programa (Atsisiųsti) 

Šiuo metu Kaune – beveik 5000 sovietmečiu statytų daugiabučių. Juose gyvena apie 200 tūkst. kauniečių.

Siekiant tikslingai planuoti tolesnį daugiabučių teritorijų atnaujinimą, praėjusių metų pradžioje miestas užsakė senųjų kvartalų transformacijos urbanistinę studiją. Profesionalai atliko aktualius tyrimus ir suformavo pagrindinius perplanavimo bei pastatų atnaujinimo principus.

Kauniečiai turi galimybę miesto lėšomis iš pagrindų atnaujinti savo gyvenamąją aplinką – nuo požeminių tinklų iki tvarkingų laisvalaikio erdvių ir patogių stovėjimo aikštelių įrengimo. Tačiau tam reikalinga viena esminė sąlyga – gyventojų apsisprendimas atnaujinti savo namus.

Kaip ir kada bus tvarkoma aplinka, sprendžia erdviškai susijusių grupės daugiabučių gyventojai (būstų savininkų dauguma). Suvaldyti visus procesus jiems pasirengę padėti Kauno miesto savivaldybės ir Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai. Sklypo formavimo, techninio projekto ir rangos darbai prasidės tik gyventojams atnaujinus pastatus arba sudarius renovacijos sutartis.

Visus aplinkos tvarkymo darbus finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Pagrindinė sąlyga programos dalyviams – namai turi būti renovuoti arba sudarytos pastatų atnaujinimo sutartys.

Nekilnojamojo turto registro duomenimis, net 90 proc. Lietuvoje esančių daugiabučių pastatyti iki 1993 m. Jei Jums priklausantis būstas yra gyvenamajame trijų ir daugiau butų name, pastatytame pagal senuosius reikalavimus (galiojusius iki 1993 m.), tikėtina, kad toks daugiabutis jau reikalauja renovacijos. Jo energinis efektyvumas yra maždaug perpus prastesnis nei renovuotų būstų arba statytų pagal atnaujintus normatyvus.

Po renovacijos modernesnis pastatas vidutiniškai gali sutaupyti 40–70% jam apšildyti naudojamos energijos.

Nuo kapitalinio remonto iki įrengimo naujai: automobilių stovėjimo aikštelės, šaligatviai, pėsčiųjų takai, įvažų bei kiemų dangos, užtvarai, mažosios architektūros elementai (bendro naudojimo laiptai, suoliukai, šiukšliadėžės); vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, lietaus nuotekų sistemos, teritorijų apšvietimas, dviračių stovai ar stoginės, nauji želdynai ir esamų želdinių tvarkymas, elektromobilių įkrovimo stotelės.

Numatyta skirti 100 proc. reikalingų lėšų:

  • žemės sklypui prie grupės daugiabučių namų suformuoti;
  • techniniam projektui parengti;
  • kompleksiniams tvarkymo darbams atlikti;
  • statybos techninės priežiūros išlaidoms.

Kvietimas teikti paraiškas dėl gyvenamųjų vietovių teritorijų tvarkymo darbų finansavimo bus skelbiamas internete: revoliucija.lt ir kbma.lt.

Galima naudotis savivaldybės siūloma programa „Svajonių kiemas“, skirta pavieniams daugiabučiams.

Vietos gyventojai automobilius gali statyti bet kurioje kvartalo vietoje. Vienose namų grupių vietose gali būti daugiau automobilių stovėjimo vietų negu kitose.

Už programos įgyvendinimą atsakinga Kauno miesto savivaldybės administracija ir Kauno būsto modernizavimo agentūra (KBMA.lt).

Turite klausimų? Susiekime!

KONTAKTAI:

Skambinkite +370 649 48495 arba siųskite el. laišką.