KBMA_Logo_web_white

Gegužės 11 d. įvyko renginys: „Kvartalų revoliucija“

Gegužės 11 d. Čečėnijos Nepriklausomybės aikštėje kauniečiams buvo pristatytas daugiabučių kvartalų atnaujinimo planas.

Renginio idėja buvo supažindinti Kauniečius su nauja miesto strategija – modifikuoti ir tvarkyti ištisus kvartalus, atnaujinant ne tik energetiškai neefektyvius namus, bet ir požeminius tinklus bei aplinką.

Pastaruosius šešerius metus Kaunas plėtojo daugiabučių teritorijų atnaujinimo programą „Svajonių kiemas“. Per šį laikotarpį suformuota 170 žemės sklypų, parengti 37 techniniai projektai, atlikti 59 įvairaus masto kiemų tvarkymo darbai. Savivaldybė prie jų prisidėjo beveik milijonu eurų. Įgyvendinus pastaraisiais metais pasirašytas sutartis, minėti skaičiai dar gerokai padidės.

„Su miesto parama kauniečiai įsirengė patogias automobilių stovėjimo aikšteles, takus, vaikų žaidimo aikšteles, atnaujino žaliąsias erdves. Tačiau suformuotos ir aptvertos teritorijos iškėlė naujų problemų – didžioji dalis sklypo atitekdavo parkavimo aikštelėms, programa neskatino kokybiškos pastatų renovacijos, prarasta kvartalo gyventojų viešoji erdvė, uždaryti pėsčiųjų ir dviračių takai. Tokių atvejų ateityje turime išvengti“, – pridūrė G. Barčauskas. Šiuo metu daugiabučių kiemų atnaujinimo programa sustabdyta.

Norėdamas suprasti, kaip toliau planuoti šių teritorijų atnaujinimą, praėjusių metų pradžioje miestas užsakė sovietinių kvartalų transformacijos urbanistinę studiją.

„Realybė tokia, kad ligšiolinis pavienių sklypų formavimas ir kiemų tvarkymas urbanistinių miesto problemų neišsprendė. Anksčiau miegamieji rajonai planuoti kaip kvartalai. Kokybišką ir darnų gyvenimą mieste gali užtikrinti tik kompleksiškai išvystyta socialinė ir inžinerinė infrastruktūra, viešasis transportas ir didesni žalieji plotai. Programos „Svajonių kiemas“ laukia revoliucija“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gedeminas Barčauskas.

Naujovių pristatymas kauniečiams jau įgavo pagreitį. Pernai veiklą pradėjusi Kauno būsto modernizavimo agentūra (KBMA) iš viso surengė per šimtą susitikimų su daugiabučių bendrijų atstovais, pirmininkais, būsto administratoriais. Dar apie 50 susirinkimų su pačiais gyventojais.

Įvykusio renginio metu gyventojams ir miestui aktualiomis temomis pristatymus surengė savo srities profesionalai.

  • Nekilnojamojo turto ekspertas Česlovas Savickas aptarė sovietinių kvartalų vertę, perkamumą, būstų dinamiką.
  • Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gedeminas Barčauskas dalinosi mintimis apie miesto viziją, su tuo susijusius siekius.
  • Kauno būsto modernizavimo agentūros direktorius Julius Jankauskas papasakojo, ką svarbiausia žinoti ruošiantis ir planuojant būsto renovacijos darbus.
  • Urbanistas Martynas Marozas pateikė įžvalgų apie daugiabučių kvartalus, dabartinę jų būklę ir galimas perspektyvas.

Po pristatymų vyko diskusija su gyventojais, kurioje kauniečiai išreiškė savo mintis ir uždavė labiausiai rūpimus klausimus.

Pranešimo ir diskusijos įrašą rasite čia – www.youtube.com

Dalintis: