KBMA_Logo_web_white

Griauname mitus: ar tikrai renovacijos kredito ir palūkanų kompensavimo galimybe pasinaudoti gali tik senjorai?

Investuoti galima į įvairius dalykus. Pavyzdžiui, norintys gyventi moderniai, ekonomiškai ir gražiai vis dažniau pasirenka investavimą į daugiabučio namo renovaciją. Ar žinojote, kad renovuoto namo butų gyventojai net iki 70 proc. mažiau moka už šildymą? Taip pat tokiems gyventojams net iki 80 proc. sumažėja ir daugiabučio priežiūros išlaidos, o ką bekalbėti ir apie pagėrėjusią jų gyvenimo kokybę. Juk gyventi gražiai nori visi!

Vis tik Kauno būsto modernizavimo agentūros atstovai kaskart susitikdami su miesto gyventojais išgirsta ir įvairiausių mitų. Vienas pačių gajausių – nuomonė, kad pretenduoti į renovacijos kredito ir palūkanų kompensavimą gali tik pensininkai. Tai – absoliutus mitas!

Verčiau pasitarti su profesionalais, o ne tikėti mitais

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai kiekvieną savaitę kviečia miesto gyventojus į naudingus susitikimus. Jų metu ne tik atsakoma į įvairiausius klausimus, tačiau ir suteikiama svarbiausia informacija apie daugiabučių namų renovaciją bei šiuo metu vykstančią programą „(R)evoliucija“, kurios dėka kauniečiai gali absoliučiai nemokamai susitvarkyti namų grupės lauko erdves. Tačiau tam būtina viena esminė sąlyga – gyventojų noras renovuoti savo namus.

Žinoma, itin daug klausimų gyventojai turi apie namo renovacijos kainą. Ir nors kiekvienas atvejis – individualus, o konkrečias kainas galima sužinoti tik parengus investicinį planą, daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą remia ir valstybė. Programoje dalyvaujantys asmenys gali pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis ir gauti finansinę paramą energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms priemonėms. Puiku ir tai, kad dalis gyventojų už renovaciją gali nemokėti absoliučiai nieko! Svarbu ir tai, kad gyventojui, kuris gavo kompensaciją už renovacijos darbus nesikaupia jokia skola. Tai – valstybės pagalba tiems, kuriems jos reikia.

Vis tik specialistai pastebi, kad neretai gyventojai labai nustemba sužinoję, jog galimybė pretenduoti į finansinę paramą visai nesusijusi su butų savininkų amžiumi. Tai –  lyg finansinė pagalba visiems, kuriems šiuo metu yra sunku. Todėl, norint pasitikslinti individualią situaciją, verčiau kreiptis į specialistus, kurie patikslins, ar konkrečiu atveju galima pretenduoti į kredito ir palūkanų kompensavimo galimybę bei paaiškins, kaip tą padaryti.

Kompensacija – pagalba nepasiturintiems

Finansiniai sunkumai gali užklupti įvairaus amžiaus žmonės. Dėl šios priežasties sunkiai besiverčiantys daugiabučių gyventojai gali pretenduoti į namo renovacijos kredito ir palūkanų kompensavimą. Tokiems gyventojams namo modernizavimas nekainuoja nei cento. Viena esminė sąlyga – asmenys turi turėti teisę į būsto šildymo išlaidų kompensavimą. Turint šią teisę valstybė kompensuoja šimtą procentų visų su daugiabučio renovacija susijusių investicijų. Todėl visai nesvarbu, gyventojui 30 ar 70 metų, amžius neturi įtakos galimybei pretenduoti į šią kompensaciją.

Socialiai remtini asmenys, kurie turi teisę į kompensaciją už šildymą, gauna 100 proc. valstybės paramą kredito ir palūkanų padengimui. Tokiems asmenims renovacija absoliučiai nieko nekainuoja.

Ką padaryti, norint pretenduoti į šią kompensaciją? Dėl pažymos apie gaunamas kompensacijas reikėtų kreiptis į Kauno miesto savivaldybę. Gautą pažymą svarbu pateikti daugiabučio bendrijos pirmininkui arba administratoriui, kuris šiuos dokumentus pateiks reikiamoms įstaigoms.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495

Kitus itin populiarius mitus apie daugiabučių renovaciją aptarsime jau visai netrukus!

Žymos:

Dalintis: