KBMA_Logo_web_white

Kauno mokiniai, turite idėjų miesto daugiabučių lauko erdvių kūrimui? Pasidalinkite ir gaukite vertingų prizų!

Kauno būsto modernizavimo agentūra ir Kauno švietimo inovacijų centras pavasarį pasitiko kupini entuziazmo bei kūrybiško ryžto. Suvienijusios jėgas šios organizacijos pristato ir unikalų konkursą „(R)evoliucija“, kuriame dalyvauti gali visi Kauno miesto mokiniai. Pagrindiniai šio konkurso tikslai – skatinti dalyvius mąstyti kūrybiškai bei visuomeniškai, bandyti spręsti aktualias problemas ir tiesiog išmokti geriau pažinti mus visus supančią aplinką.

Kiekvienam žmogui svarbu būti išgirstam. Mokiniai – jokia ne išimtis. Dėl šios priežasties jau dabar norisi išgirsti nuomonę tų, kurie ateityje gyvens atnaujintuose Kauno miesto kvartaluose. Juk būtent jie ir perims tai, kas jau buvo sukurta!

Kaip dalyvauti konkurse? Viskas labai paprasta!

„(R)evoliucija“ konkurse gali dalyvauti visi Kauno miesto mokiniai. Jiems tereikia nupiešti/nubraižyti pasirinkto gyvenamojo namo (daugiabučio) ar net kelių gretimų namų teritoriją. Ją reikėtų suplanuoti taip, kad gyventojai turėtų vietos pasistatyti automobilius, pasivaikščioti, prisėsti pailsėti ir ramiai praleisti laiką. Kokie objektai yra būtini šiuolaikinėms rekreacinėms erdvėms, sprendžia tik darbų autoriai. Pėsčiųjų takeliai, vaikų žaidimų aikštelės, elektromobilių pakrovimo stotelės. Tai – tik keletas idėjų, kuriomis galima pasinaudoti. Mokiniai turi parodyti, ko būtent jie tikisi iš savo gyvenamosios aplinkos.

Tereikia pasitelkti kūrybiškumą

Mokiniai konkurse gali dalyvauti su ranka pieštais arba kompiuterinėmis technologijomis kurtais darbais. Jei darbas atliekamas kompiuteriu, jis turi būti atspausdintas. Svarbu ir tai, kad konkursas organizuojamas dviem lygiais, tad kuriami darbai gali būti tiek individualūs, tiek ir atlikti visos klasės mokinių. Jei konkurse norisi dalyvauti individualiai, sukurtas darbas turi būti ne mažesnio nei A3 formato. Jei konkurse dalyvauja visa klasė, sukurtas darbas turėtų būti ne mažesnio nei A2 formato. Taip pat, jei darbą atlieka visa klasė, prie jo pridėti reikėtų ir paaiškinimą, kodėl buvo pasirinkti būtent šie sprendimai.  

Visiems konkurse dalyvaujantiems mokiniams ant atliktų darbų (kitoje pusėje) būtina užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklos pavadinimą, klasę ir atsakingo mokytojo vardą bei pavardę.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti birželio pradžioje

Konkursas vyksta iki gegužės mėnesio 15 dienos. Gegužės 16 dieną sukurtus piešinius mokiniai turėtų pristatyti į Kauno švietimo inovacijų centrą, adresu Vytauto pr. 44, Kaunas. Taip laukiami rezultatai bus skelbiami birželio 1 dieną. Nugalėtojus išrinks organizatorių sudaryta komisija. Svarbu ir tai, kad mokiniai, kurie dalyvauja konkurse, neturėtų prieštarauti darbų viešinimui organizatorių socialiniuose tinkluose bei internetinėse svetainėse. Sukurti darbai mokiniams nebus grąžinami, o ateityje planuojama rengti ir šių kūrybinių darbų viešas parodas.

Vertingi prizai – reikšminga paskata dalyvauti konkurse

„(R)evoliucija“ konkurse mokiniai bus suskirstyti į šešias grupes: : 1–2 klasės, 3–4 klasės, 5–6 klasės, 7–8 klasės 9–10 klasės, 11–12 klasės. Mokiniai gali dalyvauti rengiant individualų ar bendrą klasės darbą. Jei norisi, galima darbus rengti abiem konkurso kategorijoms. Prizai bus įteikti pirmų vietų laimėtojams. Taip pat, papildomai, bus renkami geriausi jaunesniųjų bei vyresniųjų klasių darbai. Jie bus papildomai apdovanoti.

Prie konkurso prisijungė išties nemažas būrys puikių rėmėjų. Pagrindiniai rėmėjai – MB „Kauno gidas“. Būtent jie sutiko laimėtojams nemokamai pravesti net tris ekskursijas. Organizacijos atstovė Liuda Vitkienė pasakoja, kad jie sėkmingai veikia jau nuo 2013 metų. Vienas iš pagrindinių įmonės tikslų – vaikų ir suaugusiųjų kultūrinis švietimas.

„Esame parengę daugiau kaip 20 edukacinių programų ir ekskursijų apie Kauno kultūros paveldo objektus, kuriuose kiekvienais metais dalyvauja apie 3000 suaugusiųjų ir vaikų“, – teigia MB „Kauno gidas“ projektų vadovė L. Vitkienė.

Ši organizacija – tikri Kauno miesto ambasadoriai. Jie konkurso „(R)evoliucija“ nugalėtojams padovanos net dvi ekskursijas „Kauno architektūra, modernizavimas ir „Art Deco““, o taip pat ir ekskursiją po Kauno senamiestį.

Konkurso organizatoriai mokiniams paruošė ir daugiau puikių prizų. UAB „Trampolina“ įsteigė du pakvietimus į batutų parką „Jump Space“.

„Esame uždarų batutų parkų pradininkai Lietuvoje. „Jump Space“ arenoje mes siūlome vaikams ir suaugusiems mėgautis neprilygstamu aukštų šuolių ir skrydžių džiaugsmu“, – supažindina parko atstovai.

„Hexa Cinema“ nugalėtojus pradžiugins dviem kvietimais į virtualios realybės kino erdvę. „Hexa Cinema“ – virtualios realybės kino erdvė, kuri veikia Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šioje vietoje galima išvysti specialiai sukurtus Lietuvos ir užsienio režisierių virtualios realybės filmus.

UAB „Uno Parks“ mokiniams padovanos du pakvietimus į nuotykių parką „Uno Park Kaunas“. Ši įmonė įkurta dar 2009 metais.

„Esame ne tik nuotykių parkas, bet ir vidaus ir lauko žaidimų aikštelių architektai bei aktyvių pramogų kūrėjai. Mūsų darbai jau džiugina lankytojus Suomijoje, Belgijoje, JAV, Kinijoje. Prie iniciatyvos jungiamės, nes savo darbu siekiame tiekti miestiečiams ir miesto svečiams kokybiškas bei aktyvias laisvalaikio pramogas. Visada džiaugiamės iniciatyvomis, kurių dėka miestas tampa gražesnis bei patogesnis“, – sako „Uno Parks“ atstovai.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus taip pat jungiasi prie konkurso „(R)evoliucija“. Vyresniajai nugalėtojų klasei jie padovanos edukaciją „Atrask modernizmo architektūrą Kaune“. Edukacijos skyriaus vedėja Justė Kutkienė teigia, kad jiems atrodo svarbu apie modernizmo architektūrą kalbėti vaikams ir jaunimui. Juk šis muziejus yra gavęs net UNESCO paveldo vardą.

„Mes siekiame lavinti jaunimo erdvių suvokimą, analitinį mąstymą, meninių principų aplinkoje pažinimą ir taikymą, gebėjimą susieti skirtingus kontekstus ir spręsti kylančius uždavinius“, – nurodo muziejaus atstovė J. Kutkienė.

Ir tai – tikrai ne prizų sąrašo pabaiga. „Wake up“ parkas, įsikūręs Kaune, padovanos 2 pakvietimus į vandenlenčių parką.

„Mūsų parke, esančiame Lampėdžiuose, įrengta dviejų bokštų WAKE LINE 3 sistema su viena ilgiausių trasų Europoje, kurios ilgis – net 287 metrai. Rezervavus laiką trasa galite čiuožti naudojantis pasirinkta įranga, kurią galima išsinuomoti mūsų parke arba naudotis asmenine“, – teigia parko atstovai.

UAB „Laipiojimas“ taip pat įsteigė du pakvietimus į „Boulder House“ laipiojimo centrą.

„Esame Kaune, Dainavos rajone, įsikūręs laipiojimo centras „Boulder House“. Žmonės į mūsų centrą atvyksta ne tik palaipioti trasomis, bet ir praleisti laisvalaikį bendraminčių draugijoje. Prie šio projekto prisijungėme, mat norime paskatinti jaunimą dalyvauti konkurse. Taip pat siekiame, kad apie laipiojimą sužinotų bei jį išbandytų kiekvienas“, – teigia centro atstovai.

Vaikų edukacinė veikla yra viena svarbiausių Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus vykdomų veiklų. Dėl šios priežasties muziejaus atstovai džiaugiasi galėdami vienai konkursą laimėjusiai klasei padovanoti apžvalginę ekskursiją.

Vytauto Didžiojo karo muziejus taip pat prie konkurso prisideda vertingais prizais. Dviem laimėjusioms klasėms jie padovanos išskirtines edukacijas „Kaunas – miestas tvirtovė“. Muziejaus atstovai džiaugiasi galėdami prisijungti prie šio kūrybinių darbų konkurso.

„Mums svarbu, kad mažieji mūsų lankytojai augtų saugioje ir gražioje aplinkoje, žadinančioje smalsumą bei meilę savo kraštui. Kiekvienas kuriame ne tik savo istoriją. Juk taip pat galime prisidėti prie mūsų šalies istorijos išsaugojimo bei skleidimo. Tikime, kad konkursas „(R)evoliucija“ sukurs tinkamas sąlygas miesto erdvių gražinimui, įprasminant jo istorinį paveldą“, – teigia Vytauto Didžiojo karo muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Karolina Vaižmužytė.

Drauge kurti ir puoselėti gyvenamą aplinką – visų mūsų teisė ir pareiga. Tuo įsitikinę dar vieni konkurso rėmėjai – Kauno IX forto muziejus. Prie šio konkurso jie prisideda dovanodami apžvalginę ekskursiją po muziejų vienai laimėjusiai klasei.

„Džiugu, kad galime prisidėti prie šios iniciatyvos, paskatinti jaunąją kartą gražinti savo miestą ir domėtis jo istorija“, – pabrėžia muziejaus rinkodaros skyriaus vedėja Judita Astrovienė.

Nacionalinis Kauno dramos teatras taip pat prisideda prie „(R)evoliucija“ konkurso ir vieną iš laimėjusių klasių pakvies į edukaciją „Improvizacijos dirbtuvės“.

Išsamūs konkurso „(R)evoliucija“ nuostatai: RASITE ČIA

Apdovanojimų teikimo tvarka: RASITE ČIA

Informacija apie konkursą teikiama el. paštu: info@kbma.lt, tel. +370 69152490. Kontaktinis asmuo – Marius Kulikauskis.