KBMA_Logo_web_white

Skydinė daugiabučių namų renovacija – tvaresnis būdas modernizuoti senus pastatus

Nekilnojamojo turto sektorius privalo ieškoti būdų būti energetiškai efektyvus, tvarus bei palankus besikeičiančiam klimatui. Todėl galima pastebėti, kad ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse vis labiau populiarėja daugiabučių namų renovacija skydais (moduliais). Tai – būdas senus pastatus atnaujinti greičiau bei tvariau, mat tam dažniausiai naudojami yra mediniai skydai. Ką vertėtų žinoti apie šį pastatų renovacijos būdą? Kodėl šis būdas yra draugiškesnis aplinkai? Apie tai ir pasakoja Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai.

Greitas ir paprastas renovacijos būdas

Skydinės renovacijos principas, anot specialistų, yra išties paprastas. Gamykloje yra pagaminami lengvi, saugūs bei ilgaamžiai medienos konstrukcijų skydai, kurie yra itin sandarūs. Svarbu tai, kad tokie skydai būna pritaikyti konkrečiam renovuojamam pastatui.

Puiku tai, kad tokius skydus sumontuoti ant pastato yra paprasta. Šis procesas neužtrunka ilgai, todėl gyventojų nevargina gyvenimas tarp pastolių ir kitų masyvių objektų, skirtų statyboms. Tokiu būdu namo fasado šiltinimo darbus galima atlikti išties greitai.

Renovacija skydais – tvari inovacija

Šiuo metu itin daug kalbama apie būtinybę tausoti aplinką bei tvarius sprendimus, padedančius mažinti neigiamą poveikį gamtai. Vienas tokių – skydinė renovacija, kuri didina pastatų atsparumą klimato kaitai.

Specialistai pabrėžia, kad renovuojant daugiabučius namus visas darbas trunka net tris kartus trumpiau, nei įprastai. Tokiu būdu taupomas ne tik laikas, tačiau ir žmogiškieji ištekliai, visas procesas tampa žymiai pigesnis, tačiau kokybė nuo to visai nenukenčia. Renovacija skydais – ilgaamžiškas sprendimas, kuris, tikėtina, populiarės vis sparčiau.

Galima pasinaudoti parama

Šiuo metu Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) yra paskelbusi kvietimą teikti paraiškas seniams daugiabučiams atnaujinti naudojant skydus. Pagrindinė kvietimo sąlyga – svarbu pasiekti ne mažesnę kaip B energinio naudingumo pastato klasę ir skaičiuojamąsias šilumines energijos sąnaudas sumažinti ne mažiau nei 40 proc. Šiam kvietimui skirta net 200 mln. eurų. Kvietimas paraiškoms dėl daugiabučių modernizavimo galioja iki šių metų rugsėjo 30 dienos.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.