KBMA_Logo_web_white

Apsilankymas Naujojoje Akmenėje, kur „gimsta“ skydinė renovacija 

Kuo giliau į mišką, tuo mažiau medžių….

Tokia pradžia galėtų atrodyti negatyvi, bet ne šįkart.

Vakar, 2023 m. Gruodžio 6 d. gausi delegacija iš Kauno miesto lankėsi Naujojoje Akmenėje ir turėjo progą apžiūrėti Vakarų medienos grupei (VMG) priklausantį medienos apdirbimo kompleksą.

Apsilankymo tikslas buvo ne pamatyti, kaip gaminami Ikėjos baldai ar medinės plokštės, bet bent truputį priartėti prie suvokimo, kas tai yra ta Skydinė renovacija.

Skydinės renovacijos idėja, gal ir ilgai brandinta siaurame specialistų sluoksnyje, staiga visuomenei buvo pateikta kaip panacėja, kuri išspręs visas su daugiabučių namų renovacija susijusias problemas. Bet tai ir viskas. Daugybė klausimų liko neatsakyti, o visuomenė ir su renovacija dirbantys specialistai, ypatingai renovacijos administratoriai, liko it gūdžiame miške, kur labai lengva pasiklysti.

Tad bandykime judėti gilyn į tą mišką…. . Pasirodo, kad žengiant gilyn atsiranda proskynos ir tam tikras aiškumas, kuria linkme galime eiti.

Kad skaitytojas pilnai suvoktų, kas tai yra skydinė renovacija, tai yra renovacijos būdas, kai išmatavus pastatą, gamykloje yra gaminami skydai (gal kam lengviau bus suprasti, jei pavadinsime blokais), kuriais paskui apdengiamas renovuojamo pastato fasadas. Pažymėsiu, kad pats skydo karkasas daromas iš medienos plokštės, ertmės užpildomos stiklo vata, sumontuojami langai ir durys. Belieka tik statyti kraną ir tuos skydus sumontuoti.

Net neabejotina, kad toks būdas labai sutrumpins darbų trukmę prie pačių renovuojamų pastatų, o tai reiškia, kad žmonėms trumpiau teks gyventi statybvietėje. Tas laiko sutaupymas gali siekti net iki 70-80 proc. laiko. Dar vienas privalumas tame, kad medžiagos skyde montuojamos fabrike pagal patvirtintus standartus, kiekvienas skydas sertifikuojamas, o tai reiškia, kad ženkliai sumažinama nekokybiško darbo atlikimo rizika. Dar galima paminėti, kad gaminant skydus medžiagos nėra veikiamos klimato sąlygų, o tai iškart lemia geresnę kokybę. Lieka tik pačių skydų sumontavimo kokybės klausimas, kuris didėjant darbų apimtims, atsiradus specialistų, turėtų išsispręsti. VMG atstovai teigė, kad planuojama įrengti apmokymų centrą, kuriame galėtų būti rengiami specialistai ir tai tikrai yra sveikintina.

Kaip ir kiekviena naujovė, taip ir ši, susiduria su pradiniu nepasitikėjimu. Dalį atsakymų, pavyzdžiui, dėl šios sistemos ilgaamžiškumo, atsakys tik laikas. Gamintojas turės aiškiai pasakyti, kokią garantiją suteiks savo gaminiui. Turės būti dedamos pastangos, kad kainos būtų priimtinos gyventojams.

Dabar suvokiame, kas tai yra. Suvokiame, kad potencialiai tai yra puiki idėja namų renovacijai. Toliau gilinsimės į šio renovacijos būdo subtilybes, lauksime pilotinių lietuviškų projektų įgyvendinimo, kad pas žmones ateitume siūlyti šį būdą kaip puikią alternatyvą tradiciniams renovacijos būdams.

Nepasiklyskime! Judėkime pirmyn!

Dalintis: