KBMA_Logo_web_white

Daugiabučių namų kiemų tvarkymas: ką svarbu žinoti kiekvienam gyventojui?

Natūralu, kad šiltuoju metų sezonu kuo daugiau laiko norisi praleisti gryname ore. Ir visai nebūtina kaskart organizuotis kelionės į parką, pajūrį ar įvairius lankytinus objektus. Juk smagiai ir prasmingai laiką leisti įmanoma ir savo gyvenamojo namo kieme. Galvojate, kad šią prabangą turi tik nuosavų namų šeimininkai? Tikrai ne! Jei daugiabučio namo kiemas yra tvarkingas, gyventojai juo rūpinasi bei jį tausoja, jame taip pat gali būti labai komfortiška. Vis tik svarbu žinoti ir keletą niuansų. Kokių? Apie tai ir pasakoja Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai.

Švaros taisyklių laikytis būtina

Ar žinojote, kad kiekviena savivaldybė turi savas miesto tvarkymo ir švaros taisykle? Pavyzdžiui, Kauno miesto savivaldybėje galiojančios taisyklės apsprendžia šioje teritorijoje esančių vietinės reikšmės kelių, gatvių, kiemų, bendrojo naudojimo teritorijų, privačių žemės sklypų, daugiabučių namų bendrijų, sodų bendrijų, įvairios paskirties įrenginių, pastatų ir privačių namų valdų bendruosius ir specialiuosius tvarkymo bei švaros reikalavimus, kurie yra taikomi fiziniams ir juridiniams asmenims.

Šių taisyklių tikslas – užtikrinti, kad visame Kauno mieste būtų palaikoma tinkama aplinkos sanitarinė būklė ir nebūtų vizualiai teršiama urbanistinė aplinka ar pažeidžiamos visuomenės kokybiško gyvenimo sąlygos.

Šiukšlės – tik joms skirtuose konteineriuose, žolė – nupjauta ir tvarkinga

Pagal minėtąsias taisykles, gyventojai privalo nuolat užtikrinti švarą ir tvarką teritorijose, kuriomis naudojasi. Jie turi valyti ir prižiūrėti kiemus, sklypus, gatves, šaligatvius ir kitas jiems priskirtas teritorijas. Tą jie gali padaryti visiškai paprastai – drauge samdydami įmonę, kuri už tvarkos palaikymą kieme ir bus atsakinga, arba aplinką prižiūrėti patys, bendru susitarimu.

Taip pat svarbu, kad gyventojai turėtų pasirūpinti ir teritorijoje esančiais želdiniais – svarbu, kad neaugtų nepageidaujami krūmai ir piktžolės, būtina teritoriją šienauti taip, kad žolės aukštis nebūtų labai didelis. Pageidaujama, kad žolė nesiektų daugiau nei 12 cm.

Svarbu naikinti ir piktžoles nuo šaligatvių bei pėsčiųjų takų. Tą daryti reikėtų panaudojant herbicidus arba kitus chemikalus.

Būtina tvarkyti ir žaliąsias atliekas (šakas, lapus, nupjautą žaliųjų vejų žolę).  Statant ar remontuojant namus, butus ar kitas patalpas, remonto metu susidariusios atliekos privalo būti rūšiuojamos Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėse ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka. Susikaupusias atliekas iš statybos vietų turi išvežti darbus vykdantys asmenys. Jie privalo turėti pažymas apie statybos ir remonto atliekų išvežimą į statybos atliekų tvarkymo vietas.

Jei norisi gyventi gražioje aplinkoje

Vaikštant po skirtingus Kauno miesto gyvenamuosius rajonus galima pastebėti, kad vienur daugiabučių namų kiemai atrodo itin gražiai, juose daugybė veiklų tiek vaikams, tiek ir senjorams. Kitur, gaila, situacija visiškai kitokia.

Gyventojai privalo žinoti, kad už kiemuose esančius suoliukus, vaikų žaidimų aikšteles ar kitus poilsiui skirtus objektus jie yra atsakingi patys. Juk natūralu, kad kiekvieną objektą svarbu prižiūrėti – perdažyti, atnaujinti, nuplauti.

Prižiūrint kiemo aplinką ji džiugins gyventojus tikrai ilgai. Tereikia iniciatyvumo ir idėjų, kurių pagalba bus galima kurti tokią aplinką, kurioje norėsis būti.

Aplinką galima susitvarkyti absoliučiai nemokamai

Nutarę atnaujinti savo daugiabučius arba tai jau padarę kauniečiai šiuo metu gali pasinaudoti galimybe visiškai nemokamai atnaujinti ir visą aplinką, esančią prie namų grupės. „Šilti namai – jaukūs kiemai“ – tokiu šūkiu Kaunas inicijuoja programą „(R)evoliucija“. Naujai suformuotos automobilių stovėjimo aikštelės, nauji pėsčiųjų takai, daugiau apšvietimo. Tai – tik keletas privalumų, galinčių užtikrinti didesnį komfortą gyventojams.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.