Gyventojų iniciatyvumas – kelias į sėkmingą daugiabučio renovaciją

Nekilnojamojo turto registro duomenimis Lietuvoje yra registruota 41 tūkst. daugiabučių gyvenamųjų pastatų. Bendras jų plotas sudaro beveik 60 mln. kvadratinių metrų! Tačiau net 90 proc. iš šių namų yra pastatyti iki 1993 metų. Statant daugiabučius namus prieš tiek metų šiltinimo medžiagos nebuvo naudojamos šių pastatų geresnei terminei izoliacijai. Anuomet tik statybinių medžiagų, tokių kaip plytos, blokai ar plokštės, savitoji terminė varža apsprendė pastato šiluminę kokybę.

Ir tai – tik viena iš priežasčių, kodėl dauguma senos statybos nerenovuotų daugiabučių namų yra itin prastos techninės būklės bei energinio naudingumo. Ir nors vis daugiau lietuvių pasiryžta pokyčiams bei renovuojasi daugiabučius namus, iniciatyvumo iki šiol tebetrūksta.

Tačiau Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai įsitikinę – būtent gyventojų iniciatyvumas ir yra sėkmės „raktas“, užtikrinantis sklandesnį ir greitesnį renovacijos procesą.

Svarbu nesivadovauti mitais

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai kiekvieną savaitę miesto gyventojus kviečia į naudingus susitikimus. Jų metu yra atsakoma į pačius aktualiausius klausimus, paaiškinama daugiabučio namo renovacijos etapų eiga, o taip pat ir pristatoma programa „(R)evoliucija“, kurios dėka galima absoliučiai nemokamai, miesto lėšomis, susitvarkyti gyvenamųjų daugiabučių namų lauko erdves.

Vis tik susitikimų metu specialistai neretai išgirsta ir įvairiausių nuogąstavimų. Ir nors kiekvieną kartą tenka paneigti ne vieną apie renovaciją tebevyraujantį mitą, agentūros atstovai pastebi, kad pritrūksta ir pačių gyventojų iniciatyvumo. Ir iniciatyvumo stoka pastebima net ir tada, kai jiems būna detaliai paaiškinamas renovacijos procesas bei atsakoma į klausimus.

Dėl šios priežasties raginama gyventojus nuolat komunikuoti su savo kaimynais bei namo administratoriumi, o nusprendus renovuoti daugiabutį namą – aktyviai dalyvauti visame procese. Juk patys gyventojai gali greičiausiai pastebėti, jei procesai vyksta ne itin sklandžiai, o darbai neatitinka lūkesčių. Tik aiškiai išsakydami pastabas bei rodydami iniciatyvą gyventojai gali pasiekti svarbiausio tikslo – sklandaus renovacijos proceso.

Greitesniam ir sklandesniam renovacijos procesui

Daugiabučių renovacija – svarbi priemonė, siekiant tvarumo bei energijos efektyvumo. Namo renovacijos dėka gyventojai ne tik gali džiaugtis mažesnėmis išlaidomis, skirtomis šildymui, tačiau ir didžiuotis gražia bei estetiška aplinka.

Svarbu tai, kad praktika rodo, jog gyventojų iniciatyvumas ženkliai prisideda prie greitesnių renovacijos procesų. Jei gyventojai sugeba greitai susitarti, siekti vienodų tikslų ir stengtis dėl rezultato, renovacija netampa galvos „skausmu“. O kaip to pasiekti? Viskas paprasta – tereikia išsigryninti objektyvią informaciją, nevengti rengti susitikimų su kaimynais, apie renovacijos naudas papasakoti ir neigiamai nusiteikusiems butų savininkams. Taip, pamažėle, keisis požiūris ir, didėjant iniciatyvumui, paprastės ir visas renovacijos procesas.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.