Kokią įtaką gyventojų emocinei sveikatai daro sutvarkytas daugiabučio namo kiemas ir funkcionaliai suprojektuota lauko aplinka?

Turbūt niekas negalėtų ginčytis, kad aplinka, kurioje kiekvienas iš mūsų gyvename, prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo. Juk gera kasdien po darbų grįžti į jaukius namus ar vakarą leisti geriant arbatą bei skaitant knygą patogiai įsitaisius ant gražaus ir patogaus suoliuko lauke. Todėl abejonių nekyla – sutvarkytas daugiabučio namo kiemas ir funkcionali aplinka ženkliai prisideda prie gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo.

Puiku tai, kad Kauno miesto gyventojai šiuo metu gali namų grupės aplinką susitvarkyti absoliučiai nemokamai. O tai svarbu siekiant ne tik gražinti aplinką, tačiau ir norint padaryti gyventojus laimingesniais. Kaip pasikeičia žmogaus gyvenimas gyvenant sutvarkytoje aplinkoje? Apie tai šiandien ir pasakojame.

Fizinė ir psichinė sveikata

Investuojant į daugiabučių namų rekreacinių erdvių tvarkymą Kauno miestas daug dėmesio skiria žalumai. Ir tai svarbu ne tik tam, kad miestas būtų gražus. Medžiai, augalai ir apželdintos zonos mažina oro taršą, filtruoja dulkes ir sukuria natūralią aplinką, kuri skatina žmones daugiau laiko praleisti lauke. Tyrimai rodo, kad žalia aplinka mažina streso lygį, gerina psichinę sveikatą ir bendrą gyvenimo kokybės gerovę.

Jei gyventojai pageidauja, nemokamai tvarkant namų grupės kiemus yra pastatomos ir sporto bei žaidimų aikštelės. Taip skatinama fizinė veikla visų amžiaus grupių gyventojams. Žinoma, vaikų žaidimų aikštelės suteikia mažiesiems saugią erdvę žaisti ir judėti, o sporto zonos, pavyzdžiui, treniruočių aikštelės, suteikia galimybę suaugusiems palaikyti fizinį aktyvumą.

Socialinė sveikata ir bendruomenės stiprinimas

Kiekvienas mūsų gyvena vienokioje ar kitokioje bendruomenėje. Žmonės vieni su kitais yra susiję socialiniais ryšiais, o nuolatinė komunikacija mums yra labai svarbi. Todėl tvarkant namų grupės lauko erdves gali būti sukuriamos ir poilsio bei susibūrimo zonos. Patogūs suoleliai ar terasos padeda kurti bendruomeniškumo jausmą, mat gyventojai gali naudotis erdve susibūrimui, bendrauti, kartu leisti laiką. Tai gali sumažinti vienišumo jausmą ir pagerinti psichologinę sveikatą.

Gyventojų gyvenimo kokybę pagerinti gali ir kiemuose pastatytos vaikų žaidimų aikštelės. Juk vaikams žaidžiant lauke susitinka ir jų tėveliai, taip formuojasi bendruomeniški santykiai su kaimynais, kuriama saugesnė aplinka.

Saugumas ir patogumas

Tvarkant kiemą daug dėmesio yra skiriama ir apšvietimui bei takams. Todėl normalu, kad gerai apšviestos teritorijos, aiškiai suformuoti takai bei saugi infrastruktūra padidina bendrą saugumo jausmą. Tai ypač svarbu vakarais, kai gyventojai grįžta namo.

Norisi, kad Kaunas būtų šiuolaikiškas ir patogus kiekvienam. Todėl modernizuojant kiemus atsižvelgiama ir į poreikį įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles bei dviračių parkavimo vietas. Tai ne tik skatina gyventojus rinktis tvaresnį transportą, tačiau ir suteikia papildomų patogumų.

Ekonominė nauda

Modernizuojant daugiabučių namų kvartalą neretai pasirenkamos ir aplinkosauginės iniciatyvos. Pavyzdžiui, toks sprendimas kaip saulės elektrinė ne tik prisideda prie ekologijos, bet ir padeda sumažinti bendras komunalines sąnaudas, kas ilgainiui naudinga gyventojams ir ekonomiškai.

Sutvarkius daugiabučių namų grupės kiemus padidėja ir pastato bei aplinkinių butų vertė. Gyventojams tai reiškia geresnę investiciją ir aukštesnę nekilnojamo turto vertę ateityje.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.