Kvartalinės renovacijos projektų įgyvendinimas – vienas iš Vyriausybės prioritetinių darbų. Ir nors svarbiausias tikslas – senus daugiabučius namus apskritai atnaujinti, naudingiau ir efektyviau tą daryti grupėmis, o ne po vieną. Kodėl? Apie tai ir pasakoja Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai.
Svarbu žvelgti plačiau
Džiugu, mat pastaraisiais metais vis daugiau daugiabučių namų butų savininkų pasiryžta investuoti į savo ateitį bei renovuojasi namus. Vis tik svarbu žinoti, kad renovuojant daugiabučių namų ir kitų viešosios paskirties pastatų grupes, o ne pavienius pastatus, gyventojai turi galimybę susitvarkyti ir visą gyvenamąją aplinką: privažiavimo kelius, gatvių apšvietimą bei kitą infrastruktūrą. Tokiu būdu pasiekiamas didesnis energinis efektyvumas. Ir nors kvartalinės renovacijos programa neįtraukia daugiabučių renovacijos ir patys žmonės turi būstus renovuotis pagal APVA šaukimus, ši programa padeda gyventojams susitvarkyti kiemus.
Taip pat svarbu ir tai, kad tvarkant daugiabučių kvartalą yra atnaujinamos antžeminės ir požeminės komunikacijos, sutvarkoma aplinka. Vis tik jei tik vieno namo gyventojai nusprendžia atnaujinti savo namus, namo aplinka dažnai lieka nesutvarkyta, mat priklauso savivaldybei, o ne konkrečiam pastatui. Todėl gyventojai, nors ir renovavę savo namą, pro langus tebemato tą patį niūrų vaizdą, buvusį ir prieš renovaciją.
Energijos taupymui
Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai pastabi, kad kvartalinės renovacijos metu neretai atnaujinami ir viešosios paskirties pastatai. Taip pat namų grupės lauko erdvėse įrengiamos vaikų žaidimų zonos, sutvarkomas apšvietimas ir automobilių stovėjimo vietos aikštelėje. Svarbu ir tai, kad renovuotame kvartale ženkliai sumažėja ir energijos suvartojimo kiekiai. Juk šilumą taupo ne tik modernizuotos daugiabučių sistemos, tačiau ir pakeisti šiluminių trasų vamzdynai. Taip sumažinami šilumos praradimo nuostoliai.
Būtina paminėti ir tai, kad tvarkant aplinką įrengiami šiuolaikiški teritorijos apšvietimo sprendimai. Tokiu būdu sutaupoma elektros energija. Taip kvartalas tampa ne tik energetiškai efektyvesnis, tačiau ir saugesnis. Kvartalinė renovacija prisideda ir prie bendro šiltnamio efektą sukeliančių dujų taršos mažinimo. O tai svarbu įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvos nuostatas.
Kylanti nekilnojamojo turto vertė
Šiuolaikiškiems žmonėms yra svarbi aplinka, kurioje jie gyvena. Jie renkasi įsigyti būstą patogioje vietoje, dėmesį kreipdami ne tik į lokaciją, tačiau ir į kitus privalumus: įrengtas poilsio erdves prie namo, estetinį pačio namo, kuriame renkasi butą, vaizdą. Svarbu žmonėms ir tai, kokie namai supa jų nekilnojamąjį turtą. Juk estetiškai sutvarkytas kvartalas tampa žymiai patrauklesnis, o jame esančių butų vertė – didesnė.
Programa apima daugelį sričių
Šiuo metu įgyvendinant kvartalinės renovacijos koncepciją Kaune yra žvelgiama į visas svarbiausias kvartalų sritis. Ši programa apima inžinerinių tinklų sutvarkymą, teritorijos apšvietimo atnaujinimą, gatvių asfaltavimą, šaligatvių atnaujinimą, žaliųjų erdvių įrengimą. Įgyvendinant programą numatyta sutvarkyti ir automobilių stovėjimo aikšteles, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus.
Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.