Modernizuoti ar ne: kaip ir kiek šilumos praranda neatnaujintas daugiabutis?

Didžioji dauguma daugiabučių mūsų šalyje pastatyti dar sovietmečiu. Anuomet energijos taupymui nebuvo skiriama daug dėmesio. Dėl šios priežasties seni daugiabučiai neretai tampa tikrais šilumos švaistymo šaltiniais. Tačiau ar žinote, kiek šilumos iš tikrųjų praranda neatnaujinti daugiabučiai? Apie tai šiandien ir kalbame.

Šilumos nuostoliai senuose daugiabučiuose – akivaizdūs

Tinkamai neapšiltinti ir pasenusių konstrukcijų daugiabučiai gali prarasti net 40–70 proc. viduje generuojamos šilumos. Pagrindiniai šilumos nuostolių šaltiniai yra šie:

Išorinės sienos. Didelis kiekis šilumos „išeina“ per senas, nesandarias, neapšiltintas sienas.

Langai ir balkonai. Deja, tačiau šiluma tiesiog išgaruoja per senus, pralaidžius langus ar netinkamai įstiklintus arba visai neįstiklintus balkonus.

Stogas. Prastai izoliuotas stogas – tikrai šilumos švaistytojas.

Pamatai ir grindys. Teigiama, kad net iki 15 proc. šilumos netenkama per nesandarias rūsio lubas ir grindis.

Vėdinimo sistemos. Senos bei neefektyvios ventiliacijos sistemos akivaizdžiai prisideda prie to, kad be reikalo „išeina“ šiltas oras.

Kaip modernizacija padeda sumažinti šilumos nuostolius?

Efektyviausias būdas išspręsti šilumos švaistymo problemą – pastato modernizacija. Būtent pastato atnaujinimas padeda žymiai sumažinti šilumos švaistymą, užtikrina pastato sandarumą ir sumažina sąskaitas už šildymą.

Akivaizdu, kad fasado ir stogo šiltinimas sumažina šilumos nuostolius, išeinančius per sienas ir stogą. Nauji langai ir durys užkerta kelią šalto oro patekimui į vidų. Šildymo sistemos modernizavimas, t. y. įrengiami termostatiniai ventiliai ir įrengiami šildymo punktai, kurie yra pritaikomi prie realių šilumos poreikių, padeda sutaupyti. Žinoma, jei modernizacijos metu yra įrengiamos rekuperacinės sistemos, tai taip pat padeda išsaugoti šilumą.

Sutaupymo galimybė akivaizdi

Ar žinojote, kad po modernizacijos šilumos sąnaudos gali sumažėti iki 70 proc.? Žinoma, tai priklauso nuo atliktų darbų ir jų apimties. Atnaujinus būstą gyventojus džiugina ne tik mažesnės sąskaitos už šildymą, tačiau ir nekilnojamojo turto vertės padidėjimas. Modernizacija garantuoja ir patogesnį bei sveikesnį gyvenimą, juk yra pašalinamos pelėsio bei drėgmės problemos.

Todėl gyventojams, kurie nori mažiau mokėti už šildymą bei pagerinti savo gyvenimo kokybę ir padidint būsto vertę, išties verta apsvarstyti galimybę atnaujinti savo daugiabutį.

Turite klausimų? Norite daugiau sužinoti apie būsto renovaciją bei Kauno miesto programą „(R)evoliucija“? Kreipkitės: el. paštu: info@kbma.lt arba telefonu: +370 649 48495.

Žymos:

Dalintis: